Mag – Paradoks Yayında..

09
Tem
mag paradoks

“Bir gece ansızın ilham perisi..”

10 yaşından beri Rap müziğin sıkı takipçilerinden Berk Çetinsav (Mag), hayatının belli dönemlerinde duygularını kaleme dökmeye çalışsa da, uzun bir süre cesaretini toplamayı başaramamış ve hikayesinde belli eksikler olduğu için ilerleme kaydedememiştir.

Yaklaşık 11 ay önce yaşadığı depresif dönemde,kendini tanıma fırsatı bulmuş,gerçek karakteri ve benliğini toplumsal kaygılar ve sosyal maskeler olmadan ortaya koyma kararı verdi. İşte o gece başka bir karakter olmasına gerek kalmadı ve 21 sene sonra ilk defa kendi gibi,Berk gibi düşünmeye başladı. Anlık bir karar ile doğrulup ve ilk amatör kayıdı olan ”İlham Perisi” ni kaleme aldı.

Türkçe Rap’te Trap devrimi olduktan sonra,bir çok yeni kalemin anlatacak bir hikayesinin olmadığını, gerçekte yaşadığı hayatın şarkısında anlattığı hayatla bir alakası olmadığını ve genel olarak elle tutulacak şekilde lirikalite ve flowunun olmadığını belirtiyor.

Fakat bu devrimi sağlayan insanlar ve bunca yeni kalemin bu işe atılmasına vesile olan kişiler hakkında düşünceleri fazlasıyla olumlu ve desteği sonsuz. Yinede kendisi popülaritenin arkasından gitmeyi tercih etmeyip,içinden gelenleri rahat bir şekilde dile getirebileceği,1-2 satır değil 1-2 sayfanın olduğu, anlatılmaya değer şeyleri sayfalara döküyor.

” Kafamdakileri anlatmanın yolu ne olursa olsun o yoldan ilerleyeceğim fakat yolumuzun kesişeceğini sanmıyorum”

Sosyal Medya & Etkinlik Ajansı
Sosyal Medya & Etkinlik Ajansı
bi haftada
bi yetenek
Ambulans Burada
STDW
Umut Durmaz
Fevkalade İşler Atölyesi